Dlaczego źle dobrany biustonosz źle wpływa na zdrowie?

2015-03-19

Zakup biustonosza nie wymaga dziś zbyt wielu nakładów czasu i pieniędzy. Tak naprawdę w pierwszym lepszym sklepie znajdziemy mnóstwo staników, z których możemy wybrać te odpowiadające nam wyglądem. Czy jednak warto wybierać odpowiednio dobrane produkty lepszej jakości? Biustonosz, to wyjątkowo ważny element kobiecej garderoby, ponieważ jego celem jest zdobienie sylwetki, poprawa wyglądu biustu ale nade wszystko odpowiednie jego podtrzymywanie. Nie wszystkie staniki są do tego odpowiednie, co więcej, nie wszystkie kobiety potrafią ten stanik dobrać. W jaki sposób należy to zrobić odpowiednio?              

 

 biustonosz

  Statystyki pokazują, że praktycznie 80% procent kobiet ma źle dobrane biustonosze. Czy jest to prawda? Warto udać się do brafitterki, która pomoże ocenić do której grupy należymy. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na poszczególne elementy stanika, takie jak obwód biustonosza, miseczka, fiszbiny, ramiączka. Oczywiście typ biustonosza także ma znaczenie, bowiem każda kobieta lepiej wygląda w innym rodzaju stanika. I warto to wykorzystywać, dla jednych będzie to bardotka, dla innych miękki biustonosz o kroju balkonetki.

 

Źle dobrany stanik, już na początku, przyprawia nas o takie problemy, jak bóle pleców, skrzywienie kręgosłupa, bóle głowy. Oczywiście im dłużej kobiety noszą źle dobrany stanik, tym dłużej utrzymują się te dolegliwości i są bardziej uciążliwe. Dobrze dobrany stanik uchroni nas od tych dolegliwości, może również wpłynąć na poprawę kondycji biustu, poprawiając jego jędrność. Ale to nie wszystko. Zbyt mały stanik powoduje nieprawidłowy przepływ tkanki limfatycznej, co może pośrednio prowadzić do rozwoju raka piersi! To nie są już przelewki, źle dobrany stanik może poważnie zaszkodzić każdej kobiecie.              

 

   W jaki sposób warto dobierać biustonosz? dobry-biustonosz Przede wszystkim obwód biustonosza powinien ściśle przylegać do ciała, zapięcie nie powinno podjeżdżać do góry, fiszbiny z kolei nie powinny uciskać piersi. Nie mniej ważna jest środkowa, przednia część biustonosza, która powinna ściśle przylegać do mostka. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wielkość miseczek. Nieestetycznie wygląda biust wylewający się ze zbyt małego stanika, chociaż sporo kobiet usilnie w ten sposób próbuje sobie powiększyć biust. Pamiętajmy, że dobrze dobrany biustonosz sprawia, że biust prezentuje się apetycznie, a cała sylwetka wygląda korzystniej ? poprawiają się jej proporcje, uwydatniona zostaje talia.                 

 

  Dobrze dobrany stanik, to gwarancja pięknego, jędrnego i zdrowego biustu. Na takim produkcie nie warto oszczędzać, lepiej jest dobierać takie produkty, które w pełni zaspokoją kobiece oczekiwania. Stanik ma być ładny, odpowiednio podkreślać biust a także wygodny w codziennym użytkowaniu. Z pewnością każda kobieta znajdzie taki model, który w pełni jej będzie odpowiadać.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2015
pixelpixel