Brafitting - jak dobrać prawidłowy rozmiar biustonosza do kształtu i rozmiaru piersi?

2015-12-02

Brafitting w Polsce okazał się bardzo potrzebny. Programy związane z modą pokazały, że Polki nie potrafią sobie same dobrać odpowiedniego biustonosza. Ich standardowe 75B prowadzący potrafili zamienić na 65F lub 75E. A czym tak dokładnie jest brafitting? Definicja mówi, że jest to profesjonalny dobór stanika do rozmiaru i kształtu biustu. Przez wiele lat temat był lekceważony, bo przecież każda kobieta wiedziała najlepiej, jakiej bielizny potrzebuje. Jednak, kiedy do sklepów trafiły osoby znające się na tym fachu nagle zmieniono zdanie i wzrosło zainteresowanie brafittingiem. Znaczenie tej sztuki jest ogromne. Dzięki dobrze dobranemu rozmiarowi oraz fasonowi biustonosza piersi mogą stać się niesamowitym atutem w wyglądzie i podkreśleniu sylwetki. Jeżeli wśród kobiet znajdują się jeszcze osoby onieśmielone faktem, że ktoś będzie próbował dobrać im odpowiednią bieliznę, to powinny zapoznać się z różnymi artykułami na ten temat. Brafitting online jest alternatywą dla tych przedstawicielek płci pięknej, które nie chcą pomocy od specjalistów. Można skorzystać z profesjonalnych tekstów zawierających najważniejsze informacje zamieszczonych np. w naszym sklepie dobrana.pl. W przypadku wątpliwości oferujemy zarówno pomoc wirtualną jak i telefoniczną.

 

Jak dobrać rozmiar biustonosza


Dobry biustonosz to podstawa odpowiedniej bielizny w garderobie każdej kobiety. A jak powszechnie wiadomo, każda kobieta czuje się o wiele pewniej siebie i epatuje swoim urokiem, kiedy jej strój jest dobrze dobrany, w tym również i to, co ma pod nim! Dopasowanie biustonosza nie jest wcale takie trudne. Brafitting rozmiary traktuje bardzo poważnie, dlatego należy pamiętać o tym, aby zmierzyć obwód pod biustem. Mierzy się go na wydechu i nie luzujemy miarki, żeby cyferki były większe! Jeżeli kobieta chce zachwycać swoim biustem, to w tym wypadku powinna być ze sobą szczera. A teraz brutalne cięcie! Otrzymany wynik zaokrąglamy w dół do najbliższej piątki ? wynik jaki uzyskamy po tym działaniu jest optymalnym obwodem biustonosza. Dlaczego tak się robi? Materiały, z których produkowane są staniki to nie metal, tylko tkanina, która się naciąga. Pas obwodu powinien być odpowiednio ścisły, ponieważ utrzymuje on nawet do 80% ciężaru biustu. Wielkość miseczki określa się trochę inaczej. Mierzy się obwód biustu na wysokości brodawek. Pomiar wykonujemy luźno, bez ściskania piersi. Następnie oba wyniki (obwód pod biustem oraz biustu) odszukujemy w odpowiedniej tabeli rozmiarów biustonoszy, którą można znaleźć między innymi na dobrana.pl i na tej podstawie określamy nasz rozmiar wyjściowy. To, co przed chwilą zostało opisane to nic innego, jak brafitting. Rozmiar stanika jest ważny, dlatego nie należy zapominać o tym, żeby mierzyć się regularnie, aby wiedzieć, czy coś się nie zmieniło. Jest to ważne zarówno w przypadku osób z mniejszym, jak i większym rozmiarem piersi. Duże rozmiary biustonoszy dostępne są także w naszym sklepie internetowym dobrana.pl.

 

Rodzaje biustonoszy ? typy, budowa i materiał miseczek

 

Wśród biustonoszy możemy wyróżnić kilka rodzajów, które można dopasować w zależności od potrzeb do różnych kobiet - mam karmiących piersią, kobiet uprawiających sport albo po prostu pań z dużym lub małym biustem.

Znalezienie idealnego biustonosza nie jest sprawą prostą, najwięcej trudności przysparza z reguły dobranie biustonosza na duży biust. Często kobiety chcą ukryć tę część ciała, dlatego wybierają biustonosze, które mają za małe miseczki. Mylnie wydaje im się wówczas, że w ten sposób pomniejszą optycznie biust. W rzeczywistości dzieje się zupełnie odwrotnie ? za małe miseczki nie są w stanie pomieścić całych piersi. Biust ?wylewa? się z miseczek i sprawia wrażenie jeszcze większego. Dodatkowo zaburzone zostają proporcje sylwetki. Biustonosze na duży biust powinny być odpowiednio zaprojektowane i wykonane. Stabilny pas obwodu, odpowiednio szerokie i wygodne ramiączka, fiszbiny właściwej szerokości, odpowiednio skonstruowane miseczki czy dobrej jakości materiał to tylko przykładowe cechy, którymi powinny charakteryzować się takie biustonosze. W dobrze dobranym biustonoszu ciężar biustu rozkłada się równomiernie na obwodzie, który to odpowiada za podtrzymanie piersi. W ten sposób odciążony zostaje kręgosłup i ramiona, znikają bóle pleców. W ramach biustonoszy na duży biust wyróżnić można wiele krojów i fasonów, m.in. balkonetka, plunge, full cup, half cup, z których każdy ma inne właściwości.

 

Odrębną grupę staników stanowią biustonosze do karmienia. Są one niezwykle ważne, zwłaszcza dla mam, które chcą szybko i komfortowo nakarmić swoją pociechę zachowując przy tym dyskrecję, zwłaszcza w miejscu publicznym. Staniki do karmienia powinny być wykonane z odpowiednio delikatnych materiałów, a jednocześnie zbudowane tak, aby zapewnić piersiom optymalne podtrzymanie w każdym momencie dnia. Charakterystyczne dla tych biustonoszy są klipsy na złączeniu ramiączka i miseczki umożliwiające wygodne odsłonięcie piersi. Biustonosze do karmienia występują w ofercie wielu producentów, m.in. Freya, Panache, Kris Line i Alles.

 

Ważną grupę biustonoszy stanowią biustonosze sportowe. Spełniają one niezwykle istotną funkcję, ponieważ podczas uprawiania sportu biust kobiety podnosi się i opada nawet na około 5 do 10 cm. Sprawia to, że skóra narażona jest na rozciąganie, co może negatywnie wpłynąć na ogólną kondycję piersi. W ofercie producentów dostępne są staniki sportowe przeznaczone do konkretnych dyscyplin sportowych, np. biustonosz do biegania, oraz te uniwersalne, które sprawdzą się w różnych sytuacjach ? m.in. na siłowni, na zajęciach fitness oraz na nartach. Biustonosze sportowe wykonane są z odpowiednich materiałów, które pozwalają czuć się komfortowo podczas treningu. Skrupulatnie opracowane konstrukcje zapewniają właściwe podtrzymanie oraz stabilność piersi, nie tracąc przy tym na względach estetycznych. Wśród najbardziej znanych marek biustonoszy sportowych wyróżnić należy Panach Sport, Shock Absorber oraz Freya Active.

 

Ostatnim rodzajem biustonoszy, o których wypada wspomnieć są staniki push up. Przeznaczone są one dla kobiet z mniejszym i średnim biustem. Biustonosze push up podnoszą piersi i sprawiają, że biust staje się pełniejszy. Biustonosze tego rodzaju wybierane są przez kobiety, którym zależy na optycznym powiększeniu biustu. W zależności od rodzaju wkładki biustonosze push up powiększają biust o jeden lub dwa rozmiary. Biustonosze push up występują m.in. w ofercie Agio, Gossard oraz Kris Line.

 

Pierś do przodu!

 

Brafitting staje się coraz popularniejszy w Polsce. Dzięki niemu coraz więcej kobiet ma poprawnie dobrany rozmiar oraz fason biustonosza. Jest to niezwykle ważne, gdyż zły stanik jest niewygodny i zaburza proporcje sylwetki. Nasz sklep internetowy www.dobrana.pl ma w swoim asortymencie wysokiej jakości produkty, które są doceniane przez kobiety na całym świecie. Marki takie jak Freya czy Panache mówią same za siebie. Dodatkowo, nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz rozwieją wątpliwości kobiet. Na stronie znajduje się poradnik pomagający wybrać odpowiedni rozmiar stanika, a w razie niepewności zawsze można zapytać pracowników specjalizujących się w brafittingu.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2015
pixelpixel