Jak dobrać rozmiar ?

Zanim zdecydujemy się na zakup bielizny warto sprawdzić jaki rozmiar będzie dla nas odpowiedni. W tym celu najlepiej udać się do sklepu stacjonarnego, gdzie ustalimy rozmiar oraz pomożemy w doborze odpowiedniej bielizny. Można również samodzielnie określić swój rozmiar biustonosza. Potrzebny będzie jedynie centymetr krawiecki i chwilka czasu.


Rozmiar biustonosza opisywany jest za pomocą dwóch zmiennych: obwodu pod biustem (liczba) oraz wielkości miseczki (litera). Aby prawidłowo określić te dwie wielkości musimy zmierzyć centymetrem krawieckim dwa wymiary: obwód pod biustem oraz obwód w biuście.


Obwód pod biustem mierzymy ciasno, na wydechu. Zwracamy uwagę, aby centymetr krawiecki ułożony był równolegle, dokładnie pod biustem. Otrzymany wynik zaokrąglamy w dół do najbliższej piątki – uzyskany wynik to optymalny dla nas obwód biustonosza.
Zmniejszenie rzeczywistego pomiaru jest konieczne ze względu na rozciągliwość materiałów z których wykonana jest bielizna.

Pamiętajmy, że obwód biustonosza powinien być ścisły, ponieważ to właśnie obwód (a nie ramiączka!!) utrzymuje 80% ciężaru biustu. Odpowiednio ścisły obwód będzie spełniał swoje funkcje, jeśli natomiast wybierzemy zbyt luźny rozmiar, stanik będzie podjeżdżał do góry.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że mówiąc odpowiednio ścisły obwód nie mamy na myśli obwodu zbyt ciasnego, niewygodnego, w którym odczuwamy dyskomfort!W tym momencie pozostaje nam do określenia wielkość miseczki. W tym celu mierzymy obwód w najszerszym miejscu biustu (na wysokości brodawek). Pomiar powinien być wykonany luźno, bez ściskania piersi. Obwód w biuście mierzymy bez bielizny lub, w przypadku pań o mniej jędrnych piersiach, w miękkim staniku. Różnica pomiędzy uzyskanym obwodem pod biustem (po zaniżeniu), a obwodem w biuście określa wielkość miseczki – wynik odczytujemy w odpowiedniej tabeli rozmiarów.


 

Kobieta zmienną jest…

Drogie Panie, pamiętajcie, że rozmiar biustu zmienia się na skutek m.in. zmiany wagi ciała czy też ciąży. Z tego powodu ważne jest, aby co jakiś czas kontrolować swój rozmiar, gdyż nic tak nie poprawia samopoczucia jak perfekcyjnie dobrana bielizna!

 

 

Zapraszam do zapoznania się z materiałem filmowym, w którym przedstawione zostało w jaki sposób dobrać właściwy rozmiar biustonosz:

 

 

 

Film udostępniony dzięki uprzejmości firmy So Chic! - wyłącznego dystrybutora marki Panache

pixelpixel